
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C5S |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 8 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 12pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 150 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C5S-8.000-12-3030-CT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 16.9340MHZ 4PF SMD
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 8.0000MHZ 12PF SMD
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVPECL