AV-26.000MDAV-T
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
AV-26.000MDAV-T PDF
Type Description
Series:AV
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:26 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)