
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C5S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 50 MHz |
| Frequency Stability: | ±10ppm |
| Frequency Tolerance: | ±10ppm |
| Load Capacitance: | 16pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 20 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C5S-50.000-16-1010-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 27.0000MHZ 17PF SMD
CRYSTAL 30.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 33.3330MHZ 8PF SMD
CAP CER 680PF 1.2KV X7R 1206
CAP CER 1800PF 5KV X7R 1825
CRYSTAL 50.0000MHZ 16PF SMD
XTAL OSC XO 32.0MHZ 3.3V SMD