C16-26.000-10-1530-X-R
Manufacturer
Aker Technology USA
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
C16-26.000-10-1530-X-R PDF
Type Description
Series:C16
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:26 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):120 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)