
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XRCGB |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 27 MHz |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Frequency Tolerance: | ±25ppm |
| Load Capacitance: | 6pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 150 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 |
Current price of XRCGB27M000FAN00R0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 37.0000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 37.4000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 49.1520MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 27.0000MHZ 6PF SMD
MEMS OSC XO 37.5000MHZ LVCMOS LV
DC DC CONVERTER 9V 1W
CONN RCPT HSG FMALE 23POS PNL MT