
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 6 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | HC-49/US |
| Size / Dimension: | 0.447" L x 0.197" W (11.35mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.138" (3.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AS-6.000-18 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 24.0000MHZ 21PF SMD
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 6.0000MHZ 18PF TH
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT
TERM BLOCK HDR 4POS 90DEG 3.81MM
CAP CER 1PF 50V C0G/NP0 0603