
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MA-506 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 40 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±50ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 Ohms |
| Operating Mode: | 3rd Overtone |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SOJ, 3.30mm pitch |
| Size / Dimension: | 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.181" (4.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of MA-506 40.0000M-C0:ROHS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 25.0000MHZ 22PF SMD
CRYSTAL 32.0000MHZ 16PF SMD
CRYSTAL 40.0000MHZ 18PF SMD
XTAL OSC XO 200.000MHZ LVDS SMD
FAN AXIAL 92X38MM 48VDC WIRE
FIXED IND 820NH 385MA 650 MOHM