
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 9B |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 3.6864 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 12pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 150 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | HC-49/US |
| Size / Dimension: | 0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.145" (3.68mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 9B-3.6864MAAE-B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
CRYSTAL 32.0000MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 24.5760MHZ 10PF SMD
CAP TANT POLY 250UF 100V CHAS MT
CAP TANT POLY 15UF 25V 2917
CRYSTAL 3.6864MHZ 12PF TH
HEAT SHRINK TUBING