
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 416 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 52 MHz |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Frequency Tolerance: | ±10ppm |
| Load Capacitance: | 10pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 60 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 60°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.018" (0.45mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 416F52012AAR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 28.63636MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 8.0000MHZ 20PF SMD
CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD
CAP CER 2200PF 100V X7R 1206
CRYSTAL 52.0000MHZ 10PF SMD
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC