C5S-27.120-18-3030-R
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 18PF SMD
DataSheet
C5S-27.120-18-3030-R PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:27.12 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)