
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SXT214 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 16 MHz |
| Frequency Stability: | ±15ppm |
| Frequency Tolerance: | ±15ppm |
| Load Capacitance: | 12pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 200 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SXT21412EC48-16.000MT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 21.8750MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 20.0000MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
CONN HEADER SMD 14POS 1MM
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
FIXED IND 3.9NH 1.6A 39 MOHM SMD