
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SXT324 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 40 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±20ppm |
| Load Capacitance: | 19pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SXT32419DB27-40.000MT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 41.6000MHZ 4PF SMD
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 27.1200MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 40.0000MHZ 19PF SMD
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 12.0000MHZ HCMOS
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V