
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C16 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 54.24 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±15ppm |
| Load Capacitance: | 10pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 60 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.016" (0.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C16-54.240-10-1530-X-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 19.2000MHZ 4PF SMD
CRYSTAL 38.4000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 54.2400MHZ 10PF SMD
XTAL OSC XO 110.0000MHZ LVDS SMD
XTAL OSC VCTCXO 100.0000MHZ
RJMAG 1X1 1000 BASE-T NO LED