
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CX5 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 12 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±20ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of CX5Z-A5B2C5-40-12.0D18 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 50.0000MHZ 16PF SMD
CRYSTAL 16.3840MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
FIXED IND 560NH 230MA 1.3 OHM
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER +/-12V 1W