
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECX-3SX |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 19.6608 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SOJ, 9.40mm pitch |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.146" (3.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of ECS-196.6-18-7SX-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 60.0000MHZ 7PF SMD
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 18.4320MHZ 6PF SMD
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
CRYSTAL 19.6608MHZ 18PF SMD
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ HCSL
FIXED IND 390NH 170MA 4 OHM SMD