CX2016DB38400D0GPSC1
Manufacturer
KYOCERA Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
CX2016DB38400D0GPSC1 PDF
Type Description
Series:CX2016DB, Kyocera
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:38.4 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)