
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HC49US |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 14.31818 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | HC-49/US |
| Size / Dimension: | 0.437" L x 0.185" W (11.10mm x 4.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.138" (3.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of HC49US-FF5F18-14.31818MHZ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 50.0000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 24.5760MHZ 7PF SMD
CRYSTAL 24.0000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF TH
LED COB 4000K NEUT WHT SQUARE
CONN RCPT HSNG FMALE 8POS PNL MT
M20X1.5 CORD GRIP PVDF/TPE