
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FA-238V |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 13.56 MHz |
| Frequency Stability: | - |
| Frequency Tolerance: | ±50ppm |
| Load Capacitance: | 16pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of FA-238V 13.5600MB-B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 30.0000MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 13.5600MHZ 16PF SMD
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ HCSL
JUMPER TERM BLK 2POS FLAT PIN
RF SHIELD 4.5" X 4.5" T/H