SSPT7F-12.5PF10PPM
Manufacturer
Seiko Instruments, Inc.
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
SSPT7F-12.5PF10PPM PDF
Type Description
Series:SSP-T
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:32.768 kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):65 kOhms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, Flat Lead, 3 Leads
Size / Dimension:0.264" L x 0.059" W (6.70mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)