CA-301 13.5000M-C
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 13.5000MHZ 18PF TH
Catalog
Crystals
DataSheet
CA-301 13.5000M-C PDF
Type Description
Series:CA-301
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:MHz Crystal
Frequency:13.5 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Cylindrical Can, Radial
Size / Dimension:0.122" Dia x 0.350" L (3.10mm x 8.90mm)
Height - Seated (Max):0.350" (8.90mm)