ABM8AIG-32.000MHZ-12-2-T3
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ABM8AIG-32.000MHZ-12-2-T3 PDF
Type Description
Series:ABM8AIG
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:32 MHz
Frequency Stability:±100ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)