CM309E4915200AGJT
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 4.9152MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
CM309E4915200AGJT PDF
Type Description
Series:CM309E
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:MHz Crystal
Frequency:4.9152 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SOJ, 9.60mm pitch
Size / Dimension:0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):0.146" (3.70mm)