FPXLF100-20
Manufacturer
Fox Electronics
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 20PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
FPXLF100-20 PDF
Type Description
Series:FPXLF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:MHz Crystal
Frequency:10 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):0.146" (3.70mm)