CX2016DB32000D0FLJZ1
Manufacturer
KYOCERA Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
CX2016DB32000D0FLJZ1 PDF
Type Description
Series:CX2016DB, Kyocera
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Type:MHz Crystal
Frequency:32 MHz
Frequency Stability:±15ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)