CM250S76.810KAZFT
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 76.8100KHZ 12.5PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
CM250S76.810KAZFT PDF
Type Description
Series:CM250S
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:76.81 kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 kOhms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SOJ, 5.50mm pitch
Size / Dimension:0.311" L x 0.146" W (7.90mm x 3.70mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)