ABM10AIG-48.000MHZ-J4Z-T3
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ABM10AIG-48.000MHZ-J4Z-T3 PDF
Type Description
Series:ABM10AIG
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:48 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)