CA-301 50.3733M-K: PB FREE
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 50.3733MHZ 10PF TH
Catalog
Crystals
DataSheet
CA-301 50.3733M-K: PB FREE PDF
Type Description
Series:CA-301
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:MHz Crystal
Frequency:50.3733 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Operating Mode:3rd Overtone
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Cylindrical Can, Radial
Size / Dimension:0.122" Dia x 0.350" L (3.10mm x 8.90mm)
Height - Seated (Max):0.350" (8.90mm)