MA-506 16.2570M-C0
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 16.2570MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
MA-506 16.2570M-C0 PDF
Type Description
Series:MA-506
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:MHz Crystal
Frequency:16.257 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SOJ, 3.30mm pitch
Size / Dimension:0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):0.181" (4.60mm)