FA-238 30.2500MB-C0
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 30.2500MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
FA-238 30.2500MB-C0 PDF
Type Description
Series:FA-238
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:MHz Crystal
Frequency:30.25 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)