FW8000001
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 80.0000MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
FW8000001 PDF
Type Description
Series:SaRonix-eCera™ FW
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:80 MHz
Frequency Stability:±15ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)