FP2450004
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
CRYSTAL SURFACE MOUNT
Catalog
Crystals
DataSheet
FP2450004 PDF
Type Description
Series:SaRonix-eCera™ FP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:-
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:-
Load Capacitance:-
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.045" (1.15mm)