TFSM261T32K7680
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF TH
Catalog
Crystals
DataSheet
TFSM261T32K7680 PDF
Type Description
Series:TFSM26
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:32.768 kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:6pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 kOhms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Cylindrical Can, Radial
Size / Dimension:0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)