F83000023
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 3.0000MHZ SURFACE MOUNT
Catalog
Crystals
DataSheet
F83000023 PDF
Type Description
Series:SaRonix-eCera™ F8
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:3 MHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:-
Load Capacitance:-
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Mode:3rd Overtone
Operating Temperature:-
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):0.061" (1.55mm)