GL300F35CDT
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
GL300F35CDT PDF
Type Description
Series:ATSSMGL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:30 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)