GL180F23IDT
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 18.0000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
GL180F23IDT PDF
Type Description
Series:ATSSMGL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:18 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)