GC1200042
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF
Catalog
Crystals
DataSheet
GC1200042 PDF
Type Description
Series:SaRonix-eCera™ GC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:12 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C