SIT1602BI-21-18N-19.200000E
Description
MEMS OSC XO 19.2000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-21-18N-19.200000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:19.2 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.1mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AC-2E1-30N74.250000Y
SiT9365AC-2E1-30N74.250000Y
XTAL OSC XO 74.2500MHZ LVDS
SiT3372AC-2E2-28NG161.132810T
SiT3372AC-2E2-28NG161.132810T
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ LVDS
SiT3373AI-4E9-25NU240.000000Y
SiT3373AI-4E9-25NU240.000000Y
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ HCSL
SIT1602BI-21-18N-19.200000E
SIT1602BI-21-18N-19.200000E
SiT3373AI-4E9-28NZ445.500000Y
SiT3373AI-4E9-28NZ445.500000Y
XTAL OSC VCXO 445.5000MHZ HCSL
TVS07RF-21-41SE-LC
TVS07RF-21-41SE-LC
CONN RCPT HSG FMALE 41POS PNL MT