QTT161-26.000MBS-T
Manufacturer
QST
VIGOR # :
Description
2.0X1.6 VCTCXO 3.3V 2.0PPM (-30~
Catalog
Oscillators
DataSheet
QTT161-26.000MBS-T PDF
Type Description
Series:QTT161
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCTCXO
Frequency:26 MHz
Function:-
Output:Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±2ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):2mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)