SIT8209AI-23-18S-150.000000X
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT8209AI-23-18S-150.000000X PDF
Type Description
Series:SiT8209
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:150 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)