SIT1602BC-71-33S-24.576000G
Description
MEMS OSC XO 24.5760MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-71-33S-24.576000G PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:24.576 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-4B3-25NC10.000000Y
SiT3372AC-4B3-25NC10.000000Y
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ HCSL
SiT3372AI-2B9-33NH25.000000X
SiT3372AI-2B9-33NH25.000000X
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVDS
SiT3373AC-4E3-28NU364.800000X
SiT3373AC-4E3-28NU364.800000X
XTAL OSC VCXO 364.8000MHZ HCSL
BGN800-4EWP-PR600EC
BGN800-4EWP-PR600EC
4.8V 900MAH NICAD BATTERY
SIT1602BC-71-33S-24.576000G
SIT1602BC-71-33S-24.576000G
SiT3372AI-4B9-28NY148.425787Y
SiT3372AI-4B9-28NY148.425787Y
TV07DT-15-15PC-LC
TV07DT-15-15PC-LC
CONN RCPT HSG MALE 15POS PNL MT