QTM216-2.048MBE-T
Manufacturer
QST
VIGOR # :
Description
2.0X1.6 3.3V 50PPM (-40 TO 85C)
Catalog
Oscillators
DataSheet
QTM216-2.048MBE-T PDF
Type Description
Series:QTM216
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:2.048 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.033" (0.83mm)