
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECSpressCON™ ECX-P |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 125 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 50mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of ECX-P25BN-125.000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 75.0000MHZ H/LV-CMOS
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ HCSL
XTAL OSC XO 38.8800MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
CONTACT PIN POWER SILVER
CONN RCPT MALE 2POS GOLD CRIMP
DC DC CONVERTER 24V 75W