SIT9120AI-1C2-25S156.250000T
Description
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
DataSheet
SIT9120AI-1C2-25S156.250000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:156.25 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVPECL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):69mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
XTAL OSC XO 27.0450MHZ CMOS SMD
SiT5156AICFA-25VT-38.400000Y
SiT5156AICFA-25VT-38.400000Y
XTAL OSC VCTCXO 38.4000MHZ
SiT3372AI-4B9-28NX50.000000X
SiT3372AI-4B9-28NX50.000000X
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ HCSL
SIT9120AI-1C2-25S156.250000T
SIT9120AI-1C2-25S156.250000T
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
SiT5356AI-FN-28N0-12.800000X
SiT5356AI-FN-28N0-12.800000X
XTAL OSC TCXO 12.8000MHZ LVCMOS
CONN RCPT 48P 0.05 GOLD PCB R/A
V150B48H250BL3
V150B48H250BL3
DC DC CONVERTER 48V 250W