SIT3807AI-D2-33EB-25.000000T
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC VCXO 25.0000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT3807AI-D2-33EB-25.000000T PDF
Type Description
Series:SiT3807
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:VCXO
Frequency:25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)