
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECSpressCON™ ECXV-P |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 804.31 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | ±90ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 68mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.067" (1.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ECXV-P37C2N-804.310 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 26.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 804.31MHZ SMD
MEMS OSC XO 22.5792MHZ CMOS SMD
CONN RCPT 10POS 0.1 GOLD PCB
DC DC CONVERTER +/-5V 5W