
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMPM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 1 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.71V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 1.3mA (Typ) |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.89mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AMPMDDC-1.0000T3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 148.351648MHZ LVDS
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 1.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 800.0000MHZ CML
DC DC CONVERTER 24V 250MW
LENS CLEAR 34DEG MEDIUM