
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMPM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 80 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.71V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 1.3mA (Typ) |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-VDFN |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of AMPMEDD-80.0000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 38.4000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 37.40MHZ 1.8V SMD
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ HCSL
MEMS OSC XO 80.0000MHZ CMOS SMD
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
CONN RCPT FMALE 41POS GOLD CRIMP