
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT1618 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 25 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.7mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SIT1618AE-11-33S-25.000000E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 74.1758241MHZ CMOS
MEMS OSC XO 19.2000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ HCSL
CIR BRK THERM-M 12A 277VAC/60VDC
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
DC DC CONVERTER 5V 3.5W
CONN RCPT HSG MALE 61POS PNL MT