ECX-H22CM-11.0592
Description
XTAL OSC XO 11.0592MHZ HCMOS SMD
DataSheet
ECX-H22CM-11.0592 PDF
Type Description
Series:ECSpressCON™ ECX-H
Package:Bulk
Type:XO (Standard)
Frequency:11.0592 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):40mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)