
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT5156, Elite Platform™ |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | TCXO |
| Frequency: | 40 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | Clipped Sine Wave |
| Voltage - Supply: | 3V |
| Frequency Stability: | ±1ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.042" (1.06mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SiT5156AECFA-30E0-40.000000F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 445.5000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ LVDS
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ HCSL
CONN PLUG 20POS SMD GOLD
CAP FILM 4700PF 5% 400VDC RADIAL